Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Hormonoterapie při expresi steroidních receptorů - online novelizace Modré knihy

Hormonoterapie při expresi steroidních receptorů - online novelizace Modré knihy

Odborné články Linkos.cz

Česká onkologická společnost přistoupila k průběžné online novelizaci Modré knihy v době mezi dvěma vydáními na stránkách Linkos. K 4. 5. 2018 byla novelizována kapitola číslo 12 Zhoubný novotvar prsu (C50). Změna se týká části 12.1.2.2 Hormonoterapie při expresi steroidních receptorů u postmenopauzálních žen.

U postmenopauzálních žen – výběr první linie hormonální léčby je závislý na typu a délce adjuvantní HT, DFI, rozsahu postižení, biologickém věku pacientky a PS, potřebě rychlé kontroly nemoci, preferenci pacientky, sociálně-ekonomických a psychologických faktorech a spolupráci pacientky. Léčebné možnosti jsou: kombinace IA a CDK4/6 inihibitoru (palbociklib nebo ribociklib – není úhrada v ČR) u de novo pacientek a pacientek s rekurencí onemocnění signifikantně prodlužuje PFS (10 měsíců) s akceptovatelnou toxicitou a je proto preferovanou možností v první linii léčby. Výsledky OS jsou očekávané. V současné době neexistuje biomarker, který by predikoval skupinu pacientek s největším benefitem. Další možnosti jsou: inhibitor aromatázy, tamoxifen, fulvestrant (není stanovena úhrada).

Aktuální vydání modré knihy najdete ZDE.

Zdroj: www.linkos.cz

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.