Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Květnové aktuality v onkologii

Květnové aktuality v onkologii

Odborné články Aktuality
Květnové aktuality v onkologii

Evropská síť klinických studií založených na konceptu precizní medicíny. Kdo je součástí? Belzutifan plus cabozantinib pro pacienty s pokročilým světlobuněčným renálním karcinomem dříve léčeným imunoterapií? Jsou vícenásobné mRNA vakcíny příslibem pro léčbu rakoviny související s HPV? Dozvíte se v květnových novinkách.

1/ Evropská síť klinických studií založených na konceptu precizní medicíny
Evropská komise schválila v pondělí 24. dubna 2023 projekt „Precision Cancer Medicine Repurposing System Using Pragmatic Clinical Trials (PRIME-ROSE)“, jehož se bude Masarykův Onkologický Ústav v Brně účastnit jako asociovaný partner. Čtěte detaily.

Zdroj: www.mou.cz

2/ Belzutifan plus cabozantinib pro pacienty s pokročilým světlobuněčným renálním karcinomem dříve léčeným imunoterapií
Pro pacienty s pokročilým renálním karcinomem, kteří dříve podstoupili imunoterapii založenou na anti-PD-1 nebo anti-PD-L1, je k dispozici jen málo možností léčby. Studie se zaměřuje na prozkoumání protinádorové aktivity a bezpečnosti belzutifanu a cabozantinibu u pacientů s mRCC, který byl dříve léčen imunoterapií. Detaily ZDE.

Zdroj: www.thelancet.com

3/ Vícenásobné mRNA vakcíny jsou příslibem pro léčbu rakoviny související s HPV
Již více než deset let výzkumní pracovníci vyvíjejí vakcíny, které používají messenger RNA (mRNA), k léčbě rakoviny. Výzkumníci vyvinuli a porovnali tři mRNA vakcínové formulace určené k léčbě rakoviny způsobené infekcí lidským papilomavirem (HPV), jako je rakovina děložního čípku a některé karcinomy hlavy a krku. Tudy k novinkám.

Zdroj: www.cancer.gov

4/ Vzácný melanom velmi pravděpodobně zareaguje na léčbu pembrolizumabem
Lidé s desmoplastickým melanomem, vzácnou formou rakoviny kůže, pravděpodobně budou mít prospěch z léčby pembrolizumabem, jak naznačují nové výsledky z malé klinické studie. Studie zahrnovala dvě části a testovala pembrolizumab odlišnými způsoby. Jak přesně? Dočtete se v tomto článku.

Zdroj: www.cancer.gov

 

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.