Rasové rozdíly a léčba gynekologických karcinomů
Co víme o rasových a etnických rozdílech při zařazování žen s gynekologickými karcinomy do klinických studií? Odpovíme v tomto článku.

×

Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Prof. Fínek a prof. Babjuk diskutovali o pokrocích v onkourologii

Prof. Fínek a prof. Babjuk diskutovali o pokrocích v onkourologii

Kongresy Videa
Prof. Fínek a prof. Babjuk diskutovali o pokrocích v onkourologii

Poslechněte si záznam diskuse dvou předních odborníků české onkologie a urologie. V rozhovorech zazní názory na možnosti konzultace terapie u konkrétních pacientů. Diskutuje se také o roli robotické operativy u karcinomu prostaty, novinkách v systémové terapii nebo významu screeningu. Diskuse byla pořízena v rámci konference KNOU 2022. Děkujeme pořadatelům za umožnění účastnit se konference a organizátorovi akce agentuře 4Education s. r. o.

Ve videu můžete listovat. Stačí kliknout na příslušná označení na liště přehrávání. Pro přehled všech kapitol klikněte na symbol umístěný ve videu vpravo dole   
DISKUSE 1
prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA a prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Robotická operativa u karcinomu prostaty jako jasný trend (0:00)

Díky robotické operativě u karcinomu prostaty se snížilo riziko komplikací, zkrátila se doba hospitalizace, zkrátka jde o šetrnější cestu pro pacienty. Na trh přicházejí nové robotické systémy a robotická operativa karcinomu prostaty je ve větších centrech již standardem. 

Co je nového v systémové léčbě karcinomu prostaty? (4:04)

Systémová léčba karcinomu prostaty má dlouhou historii. Důležité je zjistit aktivitu onemocnění a umět se rozhodnout, koho léčit lokálně a koho systémovou léčbou.  Způsoby léčby – chirurgická a androgen deprivační – se budou kombinovat. Zásadní bude také znalost genomických profilů nádorů. 

O screeningu karcinomu prostaty s prof. Babjukem a prof. Fínkem – pro a proti (8:54)

Screening přináší jistě benefit v přežití nemocných. Řada mužů však byla léčena zbytečně a overtreatment má také své následky. Dnes máme k dispozici přesnější diagnostiku. Poslechněte si argumenty pro a proti screeningu, přednesené oběma profesory. 

Děkani lékařských fakult o svých plánech a vizích do budoucna (14:34)

Akademický senát zvolil děkanem 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze prof. Marka Babjuka. Prof. Fínek je již v druhém funkčním období děkanem Lékařské fakulty UK v Plzni. Jaké jsou jejich plány a vize do budoucna? 

DISKUSE 2
prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA a prof. MUDr. Marek Babjuk, CSc.

Mezioborová komunikace o konkrétních případech pacientů je velmi důležitá

Komunikace v rámci projektu Mujpacient.cz je velkým přínosem. Z pohledu prof. Babjuka by se měla problematika konzultovaných případů posunout směrem k urologům. Jak to vidí profesor Fínek, si poslechněte v tomto vstupu. 

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.