Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Červnové aktuality v onkologii

Červnové aktuality v onkologii

Odborné články Aktuality
Červnové aktuality v onkologii

Látka vyvinutá na brněnské Masarykově univerzitě k léčbě leukémie obdržela americký patent. Masarykův onkologický ústav vede v očích pacientů i zahraničních odborníků. Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky. Variantní histologie renálního karcinomu a jejich možná léčba ve skvělém přehledu. Čtěte červnové novinky. 

1/ Látka k léčbě leukémie z Masarykovy univerzity obdržela americký patent
Tým docenta Marka Mráze z Masarykovy univerzity a FN Brno získal americký patent na využití GAB1 inhibitorů v léčbě hematologických malignit. Tento úspěch vychází z více než desetiletého studia GAB1 proteinu a jeho úlohy v biologii B-buněčných malignit. Čtěte detaily.

Zdroj: www.ceitec.cz

2/ Masarykův onkologický ústav vede v očích pacientů i zahraničních odborníků
MOÚ nově získal statut Komplexního onkologického centra Organizace evropských onkologických ústavů a zařadil se mezi 31 nejprestižnějších onkologických pracovišť v Evropě, která toto hodnocení mají. Do této skupiny patří například Institut Curie v Paříži, Institut Jules Bordet v Bruselu nebo Netherlands Cancer Institute v Amsterdamu. Podrobnosti ZDE

Zdroj: www.mou.cz

3/ Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky
Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie převratné metodiky diagnostiky rakoviny slinivky břišní. Ta dokáže zjistit nemoc analýzou lipidů a pouze z krve. Studie odstartuje v nejbližší době. Tudy k novinkám.

Zdroj: www.upce.cz

4/ Variantní histologie renálního buněčného karcinomu: Biologie a terapie
Přesná patologická subklasifikace je pro vedení léčby variantních histologických renálních karcinomů nutností. Každý podtyp variantního histologického renálního karcinomu (vhRCC) totiž reaguje odlišně na cytotoxickou chemoterapii, inhibitory imunitního kontrolního bodu a cílenou terapii. Nenechte si ujít přehled tématu.

Zdroj: www.sciencedirect.com

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.