Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Co zaznělo na letošní konferenci KNOU 2022?

Co zaznělo na letošní konferenci KNOU 2022?

Kongresy Videa
Co zaznělo na letošní konferenci KNOU 2022?

Ve dnech 13.–14. května 2022 proběhla v Praze konference Komplexní novinky v onkourologii. Ústředním tématem byly urologické nádory v klinické praxi, tedy zajímavé případy, kdy nám „guidelines“ nestačí. Kongres přinesl řadu odborných sdělení a novinek z oblasti onkourologických malignit. Poslechněte si komentáře účastníků i jejich názory na projekt.

Děkujeme všem, kteří poskytli vstupy, pořadatelům za umožnění účastnit se konference a organizátorovi akce agentuře 4Education s. r. o.

prof. MUDr. Jindřich Fínek, Ph.D., MHA

V čem vidím novou budoucnost projektu Mujpacient.cz?

Nově je hrazeno vyšetření genomického profilu některých nádorových onemocnění. Což je šance pro pacienty, u nichž se onemocnění vyvíjí atypickým způsobem, a nemocní tak mají vyčerpány standardní možnosti léčby. Genomické testování přinese jistě nový prostor pro konzultace v rámci našeho portálu. 

Doc. MUDr. Tomáš Büchler, Ph.D.

Na KNOU zazněla problematika testikulárních nádorů 

V rámci multidisciplinární rozpravy se na konferenci diskutovalo, jak sledovat pacienty, kteří mají reziduální lézi s non-seminomovým nádorem. Proč není PET CT standardní metodou pro rozhodování o léčbě pacientů s tímto typem nádoru varlat? Poslechněte si, kdy má PET CT význam a kdy ne.

MUDr. Michaela Matoušková

Pokroky v léčbě karcinomu močového měchýře

V současné době máme k dispozici léčebné modality, které zlepšují dobu celkového přežití i dobu bez progrese. Od listopadu 2021 máme v úhradě režim, který lze indikovat u pacientů s pokročilým a metastatickým onemocněním na podkladě studie JAVELIN100. Poslechněte si přehled aktuálních léčebných možností. 

doc. MUDr. Alexandr Poprach, Ph.D.

Strategie u lokálně pokročilého inoperabilního a metastatického karcinomu prostaty

Zdá se, že do běžné klinické praxe se dostanou molekulární prediktory, což umožní lepší zacílení systémové terapie. Poslechněte si detaily.

MUDr. Tomáš Svoboda, Ph.D.

Onkologie je nesmírně komplexní obor, který se velmi rychle vyvíjí

Poslechněte si zamyšlení MUDr. Svobody nad onkologií jako extrémně rychle se měnícím oborem. Onkolog musí spolupracovat v rámci spektra lékařských oborů.  Konzultovat své případy a ověřit si svá léčebná rozhodnutí může prostřednictvím konzultačního portálu Mujpacient.cz.

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.