Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Edukační kazuistiky z onkologické praxe

Edukační kazuistiky z onkologické praxe

Kazuistiky
Edukační kazuistiky z onkologické praxe

V rámci projektu ONKO AKADEMIE byly publikovány již tři série edukačních kazuistik s onkologickou tematikou. Jejich cílem je sdílení zkušeností z praxe, prezentace zajímavých případů a edukace. Díky předloženému případu konkrétního pacienta z klinické praxe máte možnost vidět, jak postupovali v léčbě Vaši kolegové. Připojeno je odůvodnění, proč byl vybrán daný léčebný postup.

Zajímá Vás, co konkrétně kazuistiky řešily?

V první sérii kazuistik by Vás mohl zaujmout duplicitní adenokarcinom prostaty s karcinomem žaludku nebo karcinom prsu s duplicitním nádorem střeva.

Další kazuistika prezentovala případ studentky s diagnózou vysoce rizikového karcinomu prsu s viscerálními metastázami.

Pozornost byla upřena také na mHSPC. Ukazuje se, že kombinovaná terapie u vysoce rizikových nádorů významně oddálí dobu do progrese onemocnění.

Případ pacientky s metastatickým, BRAF mutovaným melanomem Vám poskytne porovnání účinnosti chemoterapie, nových imunoterapeutik a různých postupů nízkomolekulární cílené terapie v první linii léčby. Dozvíte se, jaký je konsenzus napříč Evropou i USA. Od čeho se odvíjí volba léčby druhé linie a kde má dnes u pacientů s BRAF nemutovaným nádorem své místo chemoterapie?

Významný podíl nemocných se SCLC přichází s generalizovaným, extenzivním onemocněním. Co je v jejich léčbě klíčové? Představuje u těchto nemocných věk negativní prognostický faktor?

Co vše je třeba zhodnotit pro léčbu HR+ karcinomu prsu a jaká léčebná modalita je vhodná pro pacientku s postižením kostní dřeně?

Odpovědi na tyto otázky najdete v první sérii 10 edukačních kazuistik.

Nenechte se odradit! 

Vzdělávací projekty ONKO AKADEMIE spadají pod portál Mupacient.cz. Jsou zdarma, nicméně pro jejich absolvování je třeba vyplnit krátkou registraci a potvrdit, že jste odborníkem. Věříme, že Vás tato nutná agenda neodradí od shromážděných případů, které obohatí Vaše zkušenosti.

A jakým diagnózám se věnovaly další kazuistiky?

Uveřejněny byly celkem tři série edukačních kazuistik s onkologickou tematikou.

Na to, co by Vás mohlo zajímat ve druhé a třetí sérii kazuistik, se můžete podívat.

 

 

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.