Rasové rozdíly a léčba gynekologických karcinomů
Co víme o rasových a etnických rozdílech při zařazování žen s gynekologickými karcinomy do klinických studií? Odpovíme v tomto článku.

×

Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Čtvrtý cyklus kazuistik z onkologické praxe

Čtvrtý cyklus kazuistik z onkologické praxe

Kazuistiky
Čtvrtý cyklus kazuistik z onkologické praxe

Osvěžte si své znalosti u další série edukačních kazuistik z praxe onkologických pracovišť. Vzdělávací projekt ONKO AKADEMIE Vám přináší již čtvrtou sadu 5 zajímavých případů. Rozšíříte si zkušenosti o další pacienty a můžete zhodnotit, zda byste u nemocného postupovali stejně.

Jaké případy jsou pro Vás připraveny?

První kazuistika Vás provede vývojem stavu pacienta s nemetastatickým kastračně rezistentním karcinomem prostaty od prvního průkazu malignity. Osvěžíte si, která vyšetření se k potvrzení diagnózy standardně využívají a jaká léčba přináší dobrou účinnost při dlouhodobě dobré toleranci.

Druhý případ představuje pacientku s objemným metastazujícím adenokarcinomem plic, která má zájem o imunoterapii. Je u této pacientky imunoterapie vhodná? Která další vyšetření je s ohledem na nález vhodné provést?

Mutace BRAF představuje významný prognostický faktor. U jakého podílu nemocných s metastatickým kolorektálním karcinomem se vyskytuje a jak ovlivňuje volbu terapie, se dozvíte u následujícího případu.

Pacient z další kazuistiky byl akutně operován pro ileus tenkých kliček. Histologie potvrdila metastazující dobře diferencovaný neuroendokrinní nádor. Připomeňte si s námi, co je pro tyto nádory typické, jak se mohou projevovat a která vyšetření nám mohou povědět víc i s ohledem na budoucí léčbu.

Pátá kazuistika: Možnosti diagnostiky a léčby u progredujícího, EGFR řízeného adenokarcinomu plic

U každého pacienta je řada faktorů, které ovlivňují léčbu. Případy skutečných pacientů z praxe s popisem diagnostiky a indikované léčby Vám mohou pomoci v rozhodování i u Vašich pacientů.

Projekt je koncipován jako e-learningový kurz, vedle přínosného čtení můžete získat také 2 kredity do systému celoživotního vzdělávání. Stačí správně odpovědět na testové otázky u každé kazuistiky.

K dispozici jsou Vám i předchozí tři cykly kazuistik.

 

Nenechte se odradit! 

Vzdělávací projekty ONKO AKADEMIE spadají pod portál Mupacient.cz. Jsou zdarma, nicméně pro jejich absolvování je třeba vyplnit krátkou registraci a potvrdit, že jste odborníkem. Věříme, že Vás tato nutná agenda neodradí od shromážděných případů, které obohatí Vaše zkušenosti.

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.