Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.

Zpravodajství z KNOU 2024. Co je nového?
Proběhl již devátý ročník konference Komplexní novinky v onkourologii 2024. Co zajímavého zaznělo? Nenechte si ujít videokomentáře. Více ZDE.

×

Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie a hematoonkologie? Poslechněte si videokomentáře z konference HEMATOLOGIE 2024

Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie a hematoonkologie? Poslechněte si videokomentáře z konference HEMATOLOGIE 2024

Kongresy Videa
Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie a hematoonkologie? Poslechněte si videokomentáře z konference HEMATOLOGIE 2024

Ve dnech 17.–19. ledna 2024 se v hotelu Clarion v Praze konalo odborné setkání hematologů pod záštitou České hematologické společnosti ČLS JEP a České společnosti pro trombózu a hemostázu ČLS JEP. Do Prahy se sjeli hematologové z celé České republiky i zahraničí, aby si připomněli a sdíleli největší novinky, které zazněly v tomto oboru v prosinci loňského roku na kongresu ASH 2023 v San Diegu.

Podtitul konference HEMATOLOGIE 2024 nesl název "Kam nás posouvá to nejlepší z české a světové hematologie". Přednášky obsahovaly řadu hodnotných odborných sdělení a novinek z oblasti hematologických onemocnění.

Poslechněte si komentáře účastníků, jejich odborné postřehy i osobní dojmy z kongresu.

prof. MUDr. Marek Trněný, CSc.
Pozvání na konferenci přijali lídři světové hematologie
Máme dva hlavní cíle, přinést a diskutovat nové poznatky z kongresu Americké hematologické společnosti. A dále informovat o tom, co se na ASH prezentovalo z české hematologie. Máme více než 70 mimořádných abstraktů. Atmosféra kongresu je báječná.

doc. MUDr. David Belada, Ph.D.
Čerstvé novinky z ASH. Výsledky studie jsou excelentní
Byla zde prezentována data ze studie SYMPATICO, která sledovala pacienty s relapsem lymfomu z buněk pláště. Kombinace venetoklaxu s ibrutinibem dosahuje významně lepších výsledků než samotný ibrutinib. Nenechte si ujít ani komentář k výsledkům další zajímavé studie.

prof. MUDr. Pavel Žák, Ph.D.
Nejvíce mě zaujala přednáška profesora Ganze
Šlo o výjimečnou přednášku o metabolismu železa, názornou a edukativní. Bylo to naprosto výjimečné sdělení. Pak profesor Tomas Ganz přijal pozvání také na kongres do Hradce Králové.

prof. MUDr. Petr Dulíček, Ph.D.
Program konference zahrnuje celý rozsah hematologie včetně hemostázy
Zaujala mě sekce věnovaná peripartálnímu krvácení, za účasti jak intenzivisty, tak gynekologa a hematologa, což bylo velmi cenné. Přínosem byla i sekce o konzultační hematologii.

prof. MUDr. Antonín Pařízek, CSc.
Hematolog na porodním sále je pro nás velkou pomocí
Peripartální, život ohrožující krvácení patří stále mezi pět nejčastějších příčin úmrtí žen v souvislosti s těhotenstvím, porodem a šestinedělím. Role hematologa je zásadní.

MUDr. Jaromír Gumulec
Konferenci letos navštívilo téměř 700 účastníků
Byli zde velmi zajímaví zahraniční hosté. Fantastická byla přednáška profesora Tomase Ganze, který hovořil o hepcidinu a regulaci metabolizmu železa u pacientů se sideropenickou anémií.

prof. MUDr. Jaroslav Čermák, CSc.
Letošní Pražské hematologické dny splnily očekávání
Zazněly nové poznatky ze světového kongresu Americké hematologické společnosti (ASH) z konce loňského roku. Témata jako lymfomy, myelomy, CLL, myelodysplastický syndrom i nemaligní onemocnění byla velkým přínosem.

prof. MUDr. Tomáš Papajík, CSc.
Změna pohledu na jednotlivé modality léčby
Česká hematologie je ve velmi dobré kondici, držíme krok s vyspělou Evropou a zeměmi světa. Pacientům můžeme poskytovat jak dobrou či nadstandardní diagnostiku, tak léčbu.

doc. MUDr. Daniela Žáčková, Ph.D.
Na konferenci zazněly skvělé přednášky od zahraničních hostů
Měli jsme mimo jiné možnost slyšet skvělou zahajovací přednášku významného zahraničního hosta prof. Dr. Andrease Hochhause o problematice léčby chronické myeloidní leukémie.

prof. MUDr. Tomáš Stopka, Ph.D.
Na kongresu Hematologie 2024 zazněly velmi kvalitní přednášky
Měli jsme možnost navštívit velmi zajímavé přednášky zahraničních hostů, např. sdělení profesora Lirana Shlushe o klonální hematopoeze a vystoupení dalších odborníků.

prof. MUDr. Jan Trka, Ph.D.
Konference je nejvýznamnější hematologickou akcí v České republice
Narůstá počet účastníků i kvalitních abstraktů. Viděli jsme zajímavé originální práce z experimentální hematologie i z preklinického výzkumu.

Děkujeme všem, kteří poskytli komentáře. Děkujeme rovněž pořadatelům za umožnění účasti na konferenci a organizátorovi akce.

Pořadatel:

Spolek českých lékařů v Praze ČLS JEP

Pod záštitou:

České hematologické společnosti ČLS JEP

České společnosti pro trombózu a hemostázu ČLS JEP

Organizátor akce:

Mediální partner:

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.