Rasové rozdíly a léčba gynekologických karcinomů
Co víme o rasových a etnických rozdílech při zařazování žen s gynekologickými karcinomy do klinických studií? Odpovíme v tomto článku.

×

Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Leden 2024 – přehled aktualit

Leden 2024 – přehled aktualit

Odborné články Aktuality
Leden 2024 – přehled aktualit

Nenechte si ujít rozhovor s přední českou onkoložkou prof. Tesařovou s názvem: V léčbě karcinomu prsu si česká onkologie vede dobře, přesto má ale rezervy. Jak dopadlo srovnání účinnosti neoadjuvantní léčby pembrolizumabem oproti chemoterapii založené na cisplatině nebo radikální cystektomii u pacientů se svalově invazivním karcinomem močového měchýře? Čtěte lednové novinky!

1/ ROZHOVOR s prof. Tesařovou: V léčbě karcinomu prsu si česká onkologie vede dobře, přesto má ale rezervy
Pokud se srovnávají možnosti léčby karcinomu prsu na území České republiky a v jiných zemích střední a východní Evropy, vede si ČR velmi dobře. V dostupnosti se přibližuje Rakousku a Německu, avšak vždy se zpožděním, říká v rozhovoru přední česká onkoložka, profesorka MUDr. Petra Tesařová, CSc. Celý rozhovor si přečtěte zde.

Zdroj: www.aifp.cz

2/ Podcasty Masarykova onkologického ústavu – Co Vy na to, doktore? 
MOÚ ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno připravuje sérii edukačních a vzdělávacích podcastů. Vznikají díky tomu rozhovory s lékaři a dalšími odborníky z Masarykova onkologického ústavu i ze spolupracujících pracovišť. Informujte své pacienty o možnosti poslouchání podcastů  na zajímavá témata věnovaná prevenci a dalším tématům. Více se dozvíte zde.

Zdroj: www.mou.cz

3/ Srovnání účinnosti neoadjuvantní léčby pembrolizumabem oproti chemoterapii založené na cisplatině nebo radikální cystektomii u pacientů se svalově invazivním karcinomem močového měchýře
Cílem této studie bylo porovnat neoadjuvantní pembrolizumab následovaný radikální cystektomií (RC) oproti neoadjuvantní chemoterapii (NAC) a RC nebo RC před léčbou podle vhodnosti cisplatiny. Jaké jsou výsledky

Zdroj: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38184473/

4/ Diagnostický test LYNX vyhrál 3. místo v soutěži Czech DIGI@MED Award 2023
Diagnostický test LYNX umožňuje analýzu biomarkerů u leukémií a lymfomů v jednom vyšetření. Nástroj nahrazuje rutinní vyšetření, zrychluje a zlevňuje diagnostiku genomických markerů leukémií a lymfomů. LYNX byl oceněn cenou Vizionáři 2022 a Inovační cenou Masarykovy univerzity v roce 2023 a cenou Czech DIGI@MED Award 2023. Detaily zde.

Zdroj: www.digimedaward.cz

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.