Jak mohou běžná analgetika ovlivnit přežití u rakoviny vaječníků? Zjištění ze studie Ovarian cancer Prognosis And Lifestyle nabízejí naději, že užívání NSA může zlepšit přežití u karcinomu ovaria. Čtěte dál.

×

Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Lednové aktuality v onkologii

Lednové aktuality v onkologii

Odborné články Aktuality
Lednové aktuality v onkologii

To nejlepší z novinek v radioterapii v roce 2022. Nenechte si ujít přehled prací s radioterapeutickou problematikou z ASCO. Jak detekovat myokarditidu jako nežádoucí účinek imunoterapie? Jaký je efekt kombinace imunoterapie a cílené léčby u dospělých s translokačním renálním karcinomem? Čtěte aktuality. 

1. To nejlepší z novinek v radioterapii z ASCO 2022
Výroční setkání American Society of Clinical Oncology je největší multidisciplinární onkologicky zaměřená konference na světě. Článek přináší přehled 28 vybraných abstraktů napříč všemi nemocemi. Nenechte si ujít zajímavé práce s radioterapeutickou problematikou z ASCO 2022. Čtěte dál.

Zdroj: www.advancesradonc.org

2. Jak detekovat myokarditidu jako nežádoucí účinek imunoterapie?
Myokarditida po imunoterapii (checkpoint inhibitorech) je vzácný, avšak pro pacienta fatální nežádoucí účinek. K diagnostice této závažné komplikace mohou pomoci nekardiální biomarkery. Celý článek zde.

Zdroj: www.medscape.com

3. Efekt kombinace imunoterapie a cílené léčby u dospělých s translokačním renálním karcinomem
MiT translokační renální karcinomy patří mezi vzácné diagnózy. Jejich terapie je však velmi obtížná. Autoři této studie prokázali, že relativně účinná je kombinace imunoterapie a cílené léčby. Tudy k detailům.

Zdroj: academic.oup.com

4. Pembrolizumab a jeho efekt v neoadjuvanci
Pembrolizumab u MSI-H/dMMR v rámci neoadjuvance přináší efektivní typ léčby s rozsáhlou patologickou, radiografickou a endoskopickou odpovědí. Autoři studie potvrzují, že mohou zajistit i záchranu orgánu. Přečtěte si podrobnosti v tomto článku zde.

Zdroj: ascopubs.org

 

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.