Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Mezinárodní standardy pro dětskou paliativní péči: Od projektu IMPaCCT k projektu GO-PPaCS

Mezinárodní standardy pro dětskou paliativní péči: Od projektu IMPaCCT k projektu GO-PPaCS

Odborné články
Mezinárodní standardy pro dětskou paliativní péči: Od projektu IMPaCCT k projektu GO-PPaCS

Franca Benini, MD et al.
Mezinárodní skupina odborníků v oblasti DPP revidovala v projektu GO-PPaCS (Global Overview – PPC Standards) standardy dětské paliativní péče. Vydání českého překladu těchto revidovaných mezinárodních standardů pro dětskou paliativní péči má potenciál stát se jednou z formujících událostí dalšího vývoje dětské paliativní péče u nás.

Překlad více než 40stránkového odborného článku (hlavní článek a 6 dodatků) je pro odbornou komunitu v České republice nevídaným počinem. A to tím více, že překlad článku a jeho následná revize vznikaly v úzké spolupráci sekcí dvou odborných společností se zapojením řady odborníků. Článek si můžete přečíst ZDE a nebo po kliknutí na obrázek níže.

Příspěvek, který přináší první reakci a vybrané náměty pro výzkum a praxi v kontextu nových mezinárodních standardů: Rozsíval P, Exnerová M, Kosíková J. Mezinárodní standardy dětské paliativní péče GO-PPaCS - náměty k zamyšlení, můžete číst ZDE nebo po kliknutí na obrázek níže.

Na stránkách časopisu Paliativní medicína jsou články otevřeně dostupné mimo předplatné, po bezplatné registraci. Zaregistrujte se, nebo využijte možnosti předplatného a získejte přístup k plnému obsahu.

Děkujeme časopisu Paliativní medicína za možnost sdílení těchto článků.

Zdroj:
1/ Benini F. Mezinárodní standardy pro dětskou paliativní péči: Od projektu IMPaCCT k projektu GO-PPaCS: Překlad původního příspěvku https://doi.org/10.1016/j.jpainsymman.2021.12.031, publikovaný pod otevřenou licencí CC BY-NC-ND se souhlasem autorů. PAL.MED.CZ. 2023;4(2):6-47. https://www.palmed.cz/pm/article/view/171

2/ Rozsíval P, Exnerová M, Kosíková J. Mezinárodní standardy dětské paliativní péče GO-PPaCS - náměty k zamyšlení. PAL.MED.CZ. 2023;4(3):25-27. https://www.palmed.cz/pm/article/view/180

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.