Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Obohaťte své zkušenosti u druhé série edukačních kazuistik

Obohaťte své zkušenosti u druhé série edukačních kazuistik

Kazuistiky
Obohaťte své zkušenosti u druhé série edukačních kazuistik

Edukační kazuistiky jsou oblíbenou formou vzdělávání. Prezentují konkrétní pacienty z praxe, popisují indikovanou léčbu a předkládají odůvodnění zvoleného postupu. Začíst se do zajímavých případů z onkologické praxe Vám umožňuje e-learningový projekt ONKO AKADEMIE. Můžete si projít případy, které řešili Vaši kolegové, osvěžit si léčebný algoritmus u dané diagnózy a připravit se na podobného pacienta. Možná se zítra objeví i na Vašem pracovišti. Získat můžete díky tomuto e-learningovému projektu rovněž 2 kredity do systému celoživotního vzdělávání.

Série 10 kazuistik Vám připomene například tyto diagnózy a postupy:

  • uroteliální tumor a instilace BCG vakcíny
  • metastazující tumor ledviny a stratifikace pacientů do prognostických skupin

Řešené případy Vás upozorní na záludnosti terapie a jedinečnost každého pacienta.

Pokroky v terapii nemalobuněčného plicního karcinomu kladou vysoké požadavky na precizní určení přesného genetického profilu nádoru a exprese PD-L1. U dalšího případu si ověříte konkrétní postup.

Ve své praxi se můžete podobně jako v dalším řešeném případu setkat i s duplicitním karcinomem. Dle Národního onkologického registru (NOR) je incidence další malignity v populaci onkologických pacientů České republiky kolem 15–20 %.

Zamyslete se s námi nad optimální léčebnou sekvencí u metastatického kastračně rezistentního karcinomu prostaty s izolovaným kostním postižením. Dozvíte se, jaká léčba a proč byla u našeho pacienta zvolena.

Stejnou diagnózu řeší i další kazuistika, nicméně sami uvidíte, že vždy je třeba k pacientovi přistupovat individuálně a vhodnou léčbu indikovat dle jeho charakteristik.

Tyto kazuistiky pro Vás budou zcela jistě zajímavým čtením. V případě, že projdete řešené případy a správně odpovíte na 8 z 10 nabízených otázek (vždy po jedné u každého případu), můžete navíc získat 2 kredity do systému celoživotního vzdělávání.

Nezbytná formalita k otevření kazuistik
Projekty ONKO AKADEMIE jsou určeny Vám, odborníkům, pro vstup je nezbytné vyplnit několik políček osobních údajů a zaregistrovat se. Nenechte se tím odradit!

Byly i pro Vás prezentované kazuistiky přínosné?

K dispozici je Vám stále otevřená první série kazuistik

Po pozitivních ohlasech vznikla i třetí série kazuistik. Na další zajímavé případy se můžete podívat ZDE

 

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.