Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Prosinec 2023 - přehled aktualit

Prosinec 2023 - přehled aktualit

Odborné články Aktuality
Prosinec 2023 - přehled aktualit

Vyšlo nové číslo časopisu Klinická onkologie. Za pozornost stojí pozvánka na JOD, které proběhnou v dubnu 2024. Odhalte s  námi budoucnost zobrazování - IKEM představuje nový experimentální MR přístroj. Jak najít lék na rakovinu pomocí nanotechnologií? Už jste slyšeli o knižních novinkách? Nenechte si ujít přehled prosincových aktualit. Do nového roku jen to nejlepší! 

1/ Nové číslo časopisu Klinická onkologie

V tomto čísle upozorňujeme na nový cíl specifické protinádorové léčby mnohočetného myelomu – endoplazmatické retikulum a jeho signální dráhy nebo na zkoumání změn posttranskripčních úprav genů VEGF a CD146 nesoucích miR-573 v buňkách karcinomu prsu ošetřených tamoxifenem. Čtěte novinky.

Zdroj: www.linkos.cz

2/ XXIX. Jihočeské onkologické dny 2024

Dovolujeme si vás pozvat na XXIX. JIHOČESKÉ ONKOLOGICKÉ DNY, které se uskuteční 24. – 26. 4. 2024. Kongres se tradičně koná v Jízdárně v areálu českokrumlovského zámku. Pravidelně se ho účastní 400 odborníků z České a Slovenské republiky a přes 30 vystavujících firem. Tento ročník bude zaměřen na diagnostiku a léčbu nádorů plic. Možnost registrace zde.

Zdroj: www.linkos.cz

3/ Budoucnost zobrazování. IKEM představuje nový experimentální MR přístroj

Výzkumníci z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) představují významný pokrok v oblasti zobrazovacích technologií. Do provozu uvádějí nový experimentální MR spektrometr. Přístroj nahrazuje rekordně dlouho sloužící MR tomograf, který se v IKEM používal od konce 90. let. Čtěte podrobnosti.

Zdroj: www.ikem.cz

4/ Michaela Vojníková získala prestižní Fulbrightovo stipendium. Chce najít lék na rakovinu pomocí nanotechnologií

Michaela Vojníková se v laboratoři zaměřuje na výrobu lipidových nanočástic, tzv. liposomů, které si lze podle jejích slov představit jako „kulaté dvouvrstvé klece“ používané k transportu léčiv. Podařilo se jí již vyvinout teranostické nanočástice, které nejen léčí, ale jsou také detekovatelné pomocí magnetické rezonance (MR). Zajímavosti zde.Zdroj: www.ceitec.cz

5/ Hepato-pankreato-biliární chirurgie, 2. doplněné vydání

Všechny kapitoly byly textově modernizovány podle posledních poznatků lékařské vědy v oblasti hepato-pankreato-biliární chirurgie. Text knihy je doplněn o nové barevné fotografie, snímky zobrazovacích metod a schematické obrázky. Čtěte detaily.

Zdroj: https://eshop.maxdorf.cz

6/ Kniha Soft skills v medicíně

Pacienti, klienti a jejich rodiny hledají u lékařů kromě vysoké profesionální zdatnosti i pochopení, schopnost porozumění, komunikace nebo empatie. Očekávají od zdravotníků schopnosti označované jako soft skills. Více zde.

Zdroj: https://eshop.maxdorf.cz

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.