Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Srpen 2023 - přehled aktualit

Srpen 2023 - přehled aktualit

Odborné články Aktuality
Srpen 2023 - přehled aktualit

Už víte o tom, že vědci z ÚOCHB AV ČR vylepšují léčbu rakoviny a snaží se tak potlačit nežádoucí účinky léků? Nepřehlédněte ani nové číslo časopisu Klinická onkologie či informace o novém testu metylace DNA, který je nadějí na lepší detekci GI karcinomů. Nenechte si ujít tip na odbornou knihu. Vše najdete v srpnových novinkách.

1/ Vědci z ÚOCHB AV ČR vylepšují léčbu rakoviny a snaží se potlačit nežádoucí účinky léků
Vědecký tým z ÚOCHB AV ČR pod vedením Milana Vrábela vyvinul novou chemickou reakci, která umožní lépe zacílit léčiva na konkrétní místa v lidském těle nebo sledovat, zda se léčivá látka dostává i jinam, než má. Tento efekt může pomoci odstranit nežádoucí účinky terapie. Nenechte si ujít detaily.

Zdroj: www.avcr.cz

2/ Pozvánka: EORTC Gastrointestinal Tract Cancer Group Meeting with Czech Experts for Gastrointestinal Cancers
Zveme Vás na setkání pro odbornou veřejnost – EORTC Gastrointestinal Tract Cancer Group Meeting with Czech Experts for Gastrointestinal Cancers, které se uskuteční v sobotu 23. září 2023 v brněnském vzdělávacím centru Otevřená zahrada na adrese Údolní 33, 602 00 Brno-střed. Podrobnosti zde.

Zdroj: www.mou.cz

3/ Vyšlo nové číslo časopisu Klinická onkologie
V tomto čísle (4/2023) upozorňujeme na články: Volná cirkulující DNA a její potenciál v diagnostice a léčbě maligních lymfomů nebo Ewingův sarkom močového měchýře – urologická a patologická diferenciální diagnostika a současné terapeutické možnosti. Čtěte dál

Zdroj: www.linkos.cz

4/ Asociace mezi denní dobou infúze inhibitoru imunitního kontrolního bodu (ICI) a výsledky onemocnění u pacientů s metastatickým karcinomem ledviny (mRCC)
Nedávné studie naznačily souvislost mezi denní dobou infúzí ICI a výsledky onemocnění, včetně přežití bez progrese a celkového přežití u pacientů s rakovinou. Vědci se snažili zjistit, zda taková asociace existuje u pacientů s mRCC, kteří dostávají ICI. S jakým výsledkem? 

Zdroj: www.ascopubs.org

5/ Nový test metylace DNA je nadějí na lepší detekci GI karcinomů
Nový multicílový test metylace DNA stolice přesně detekoval a identifikoval tkáň původu mnohočetných gastrointestinálních (GI) karcinomů. Výzkum byl prezentován na průlomovém setkání Americké společnosti klinické onkologie (ASCO) v srpnu 2023. Tudy k podrobnostem

Zdroj: www.tribune.cz

6/ TNM klasifikace zhoubných novotvarů, 8. vydání
Kniha TNM klasifikace zhoubných novotvarů, již v osmém vydání, poskytuje nejnovější, mezinárodně uznávané standardy k popisu a kategorizaci stadií nádorového onemocnění. Publikace obsahuje nové a aktualizované orgánově specifické klasifikace. Detaily zde

Zdroj: www.grada.cz

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.