Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Třetí série 10 zajímavých případů z onkologické praxe

Třetí série 10 zajímavých případů z onkologické praxe

Kazuistiky
Třetí série 10 zajímavých případů z onkologické praxe

Vzdělávací projekt ONKO AKADEMIE Vám nabídl již tři série řešených kazuistik z praxe. Jejich cílem je rozšířit Vaše zkušenosti o případy Vašich kolegů. I takového pacienta můžete potkat ve své ordinaci! Projekt je koncipován jako e-learningový kurz, je zdarma a máte možnost získat 2 kredity do systému celoživotního vzdělávání.

Jaké případy prezentoval třetí cyklus edukačních onkologických kazuistik?

Mohlo by Vás zajímat:

Jaká je jediná léčebná metoda potenciálně schopná navodit kompletní remisi onemocnění u pacienta s metastatickým smíšeným germinálním nádorem varlat, progredujícího hned po první a druhé linii chemoterapie založené na cisplatině?

Kdy je reálné dosáhnout u pacienta s metastatickým NSCLC nejlepších výsledků a u kterých pacientů je vhodné provedení NGS?

Další případ z praxe je příkladem multimodálního přístupu v léčbě melanomu s využitím dostupných sekvencí moderních a starších léčebných metod.

Těšit se můžete rovněž na kazuistiku, kde sami v rámci léčebného procesu vyberete mezi nabízenými variantami léčby. Následně se dozvíte, která modalita léčby byla zvolena a jak se dál vyvíjel stav pacientky s HER2+ metastatickým karcinomem prsu a časnou generalizací do mozku.

Jak se posunuly možnosti terapie metastatického triple negativního karcinomu prsu? Zajímavý případ z praxe shrnuje aktuální léčebné možnosti pro pacientky s TNBC.

Ověřte si, zda se zlepšila prognóza pacienta s metastatickým kolorektálním karcinomem s mutací BRAF V600E a jaký je aktuální standard léčby těchto nemocných.

Dozvíte se, zda má smysl léčit kastračně rezistentní karcinom prostaty bez metastatického postižení. Pacient je obvykle asymptomatický, klinicky ve velmi dobrém stavu.

Nízce diferencovaný spinocelulární karcinom u 78leté pacientky. U tohoto případu se zamyslíte, kdy má smysl zahájit léčbu a kdy zvolit podpůrnou a symptomatickou terapii.

Věděli byste si s těmito pacienty rady?

Osvěžit své znalosti, poučit se pro vlastní praxi nebo získat kredity do systému celoživotního vzdělávání můžete i u dalších případů z praxe.

K dispozici jsou pro Vás ještě další dvě desítky edukačních kazuistik

 

Nenechte se odradit! 

Vzdělávací projekty ONKO AKADEMIE spadají pod portál Mupacient.cz. Jsou zdarma, nicméně pro jejich absolvování je třeba vyplnit krátkou registraci a potvrdit, že jste odborníkem. Věříme, že Vás tato nutná agenda neodradí od shromážděných případů, které obohatí Vaše zkušenosti.

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.