Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Začalo to hráškem...

Začalo to hráškem...

Videa Aktuality
Začalo to hráškem...

Gregor Johann Mendel se do dějin lidstva zapsal objevením základních principů dědičnosti. Jeho dvousté výročí narození bylo velkou událostí nejen pro naši republiku, ale i pro celý svět. Slavilo se v létě 2022 nejen v Brně, ale i po celé České republice. Do Brna se sjela celá řada významných vědců a osobností, ale i vážení nositelé Nobelových cen za biologii a medicínu. Konala se celá řada kulturních, ale i vědeckých akcí a konferencí.

Vědci z Masarykovy univerzity zkoumali ostatky samotného G. J. Mendela. Práce na archeologickém výzkumu augustiniánské hrobky trvaly zhruba dva týdny. O tom, jak byly následnými analýzami identifikovány ostatky samotného G. J. Mendela, ale i o dalších zajímavostech souvisejících s oslavami tohoto génia a jednoho z nejvýznamnějších vědců všech dob, si nenechte ujít v krásném dokumentu s panem prof. Michaelem Doubkem, Ph.D. z Interní hematologické a onkologické kliniky LF MU a FN Brno.

Obrázek převzat z: https://cs.wikipedia.org/wiki/Gregor_Mendel

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.