Mějte přehled o dění v onkologii

Pravidelná dávka novinek v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Září 2023 - přehled aktualit

Září 2023 - přehled aktualit

Odborné články Aktuality
Září 2023 - přehled aktualit

Funguje screening kolorektálního karcinomu v České republice? Oceněná studentka Hana Kopřivová by chtěla přijít s novým systémem diagnostiky tumorů. Na jakém principu diagnostika funguje? Přihlaste se do soutěže o nejlepší publikaci ČOS a nenechte si ujít ani knižní tip v podobě nové publikace o maligním melanomu. Vše se dozvíte v zářijových novinkách.

1/ Kolorektální screening je klíčem k přežití. Přijde k němu ale jen čtvrtina pozvaných
Ročně na kolorektální karcinom v České republice umírá 3500 pacientů. Z dat Národního onkologického registru vyplývá, že i přes zavedený populační screening a adresné zvaní občanů je stále skoro polovina případů diagnostikována v lokálně pokročilém (III) nebo metastatickém (IV) stadiu onemocnění. Čtěte detaily

Zdroj: www.mou.cz

2/ Oceněná studentka Hana Kopřivová by chtěla přijít s novým systémem diagnostiky tumorů
Hana Kopřivová z výzkumné skupiny prof. Ing. Jozefa Kaisera na CEITEC VUT pracuje se vzorky kůže lidí, jejichž zdraví poškozuje rakovina. Ve svém projektu analyzuje pomocí čtyř technik různé typy tumorů a snaží se vytvořit algoritmus, který by byl schopen rozpoznat oblast tumoru na základě získaných dat. Podrobnosti zde.

Zdroj: www.ceitec.cz

3/ Nejlepší publikace ČOS
Výbor ČOS každoročně vyhlašuje soutěž o nejlepší knižní publikaci a nejlepší článek v časopise s impact faktorem. Výbor ČOS vyhlásí soutěž a datum uzávěrky na zasedání výboru a uvede to v zápisu z jednání. Výběr nejlepších počinů ze zaslaných nominovaných prací probíhá na schůzi výboru ČOS. Přečtěte si podrobnosti

Zdroj: www.linkos.cz

4/ Knižní tip: Maligní melanom. Diagnostika a léčba
Kniha vychází z aktuálního doporučeného postupu (aktualizace k začátku roku 2023) a obsahuje precizní doporučení pro diagnostiku a léčbu této malignity. Je určena především onkologům a dermatologům, užitečná bude rovněž pro všechny lékařské profese, které se mohou podílet na diagnostice a léčbě melanomu. Detaily zde

Zdroj: www.eshop.maxdorf.cz

5/ Kontroverze v onkologii – XII. ročník
Zapište si datum XII. ročníku odborné konference zabývající se onkologickou problematikou. Konference proběhne ve dnech 16. - 17. 5. 2024 v Kongresovém centru Kunětická hora v Dříteči. Hlavním tématem odborného setkání jsou kontroverze v onkologii. Detaily zde.

Zdroj: www.linkos.cz

6/ 15. pražské mezioborové onkologické kolokvium PragueONCO
Již 15. ročník PragueONCO proběhne 24.–26. ledna 2024 v prostorách Clarion Congress Hotelu Prague. PragueONCO se snaží klást důraz na multidisciplinární chápání a řešení problematiky onkologických onemocnění. Akce získala podporu České onkologické společnosti ČLS JEP. Více ZDE.

Zdroj: www.linkos.cz

7/ Obnovené XXIX. (jarní) podzimní setkání Loket 2023, Memoriál prof. Miroslava Rysky a 20. postgraduální kurz SGO ČLS JEP
Chirurgická klinika 2. LF UK a ÚVN Praha a Společnost pro gastrointestinální onkologii ČLS JEP Vás zvou na tradiční konferenci, která proběhne dne 6. 10. 2023 v Lokti u Karlových Varů. Tématem je Multidisciplinární spolupráce v diagnostice a léčbě gastrointestinálních malignit a Nové technologie v diagnostice a léčbě nádorů jícnu a GEJ. Více ZDE.

Zdroj: www.linkos.cz

Sdílet
Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.