Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.

Aktivní onkologická léčba spojená se zvýšeným rizikem náhlé srdeční smrti. Více v článku ZDE

×

Přehled případů, na které se ptali Vaši kolegové lékaři

» Onkolog, Urolog » Nádory močového měchýře » Susp. duplex. CA močoveho mechúra počas udržiavacej liečby avelumabom pre urotelový Ca pelvis renalis

Susp. duplex. CA močoveho mechúra počas udržiavacej liečby avelumabom pre urotelový Ca pelvis renalis

6. 10. 2023

T.č. 67ročný pac. s dg. high-grade invazívny urotelový Ca pelvis renalis l.dx., pT4cN2M1 (PUL, LYM)- IV. kl.št., st.p. radikálnej ureteronefrektomii l.dx. 1/2023, PD-L1 negat. stav 3/2023 zahájená I. línia paliat. CHT Gemcitabin+ CBDCA- do 7/2023 podaných 6 cyklov, po liečbe dľa CT regresia veľkosti a počtu MTS pľúc- indikovaná udržiavacia liečba avelumabom - zahájená 8/2023 - t.č. je po 4. podaní, pac. je klinicky stabilizovaný, liečbu toleruje dobre, VS: ECOG 0. Avšak mal realizované plánované kontrolné cystoskopické vyš. 27.09.2023 - kde popisované početné drobné papilárne TU ložiská za hrdlom, v trigone a na prechode zadnej steny na strop, dopor. TUR-BT 19.11.2023 ...pričom cystoskopia 5/2023 bola negatívna, MR brucha, MP 6/2023 nepopisovalo ložiskové zmeny v moč. mechúri. Dorobili sme 04.10. 23 restaging. CT vyš. - kde stacionárny nález pľ. nodulácií, regresia retroperit. LAP, de novo Nepravidelné minimálne zhrubnutie spodiny MM- dif.dg. organické zmeny?

Plánujem urgovať termín cystoskopie... z môjho pohľadu je urológom naplánovaný termín 19.11.2023 neskorý.

Moja otázka je čo ďalej s avelumabom? Momentálne pacientovi skončilo schválenie od ZP......písať žiadosť na pokračovanie v liečbe či čakať na výsledok histológie z TUR-BT, resp. ako by ste postupovali.

Sdílet

Reakce: 2

začala bych od konce - avelumabem pokračovat dál.
Typickým pro nádory z urotelu je jejich schopnost recidivovat a cystoskopická vyšetření mají za cíl časnou detekci recidiv. Léčba avelumabem je udržovacím režimem pro pokročilý či metastatický uroteliální karcinom. U Vašeho nemocného s dobrou odpovědí. Podání avelumabu neovlivní výskyt recidiv, nikdy ani žádná klinická studie nebyla zaměřena na snížení jejich výskytu. Doba od cystoskopie k plánované transuretrální resekci v délce do 8 týdnů není nestandardním odložením léčby a nenutila bych se do časnějšího termínu, ovšem ani k odkládání aplikace avelumabu. Jeho podání není závislé na provedení TUR recidivy.

MUDr. Michaela Matoušková
MUDr. Michaela Matoušková 12. 10. 2023 08:39

Dobrý den, také bych dále pokračoval v avelumabu, který zatím kontroluje vzdálené metastázy a lokální recidivy bych řešil endoskopicky. Měli jsme podobného pacienta, u kterého se nám tento přístup vyplatil. Pacient byl na imunoterapii téměř 4 roky a podstoupil několik endoskopických výkonů pro recidivy low-grade papilárních karcinomů v močovém měchýři.

Další případy

Adenoca moč. měchýře u mladého pac. - nově generalizace

2. 4. 2024 11:36

Vážení kolegové, chtěl bych se zeptat na doporučený další postup u pac. 35 let. (doporučené léčebné schema) Případ již jednou konzultován na zdejším serveru - 11/23 v té době zvažována indikace adjuvantní terapie. Nyní po cca 4. měsících došlo ke gen...

Uroteliální ca se selháním intravesic. terapie

11. 1. 2024 09:37

Vážení kolegové, dovoluji si požádat o názor stran dalšího postupu u 71letého pac. s recidivujícím povrchovým urotel. ca se selháním intravesicální terapie (BCG, MMC) C 67.9 - močový měchýř, recidivující - po opakovaných TUR, st.p. podání BCG vakcín...

raritní

Mladý pac. s adenoca m.m.

30. 10. 2023 09:48

Vážení kolegové, chtěl bych se zeptat na doporučený další postup u pac. 35 let. Děkuji. Onkologická diagnóza: C67.9 Adenokarcinom močového měchýře, st.p. transuretrální koagulaci a následné resekci m..m 8/23 s komplikovaným hojením TNM: pT2b pN0 cM0...

Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.