Přehled případů, na které se ptali Vaši kolegové lékaři

» Onkolog, Urolog » Nádory močového měchýře » Mucinosní karcinom moč. měchýře

Mucinosní karcinom moč. měchýře

30. 6. 2023

Dobrý den, pacient ročník 1985, bez komorbidit, rodinná anamnéza negativní. Přivezen RLP na urgentní příjem pro makrosk. hematurii, 18.6.2023 CT břicha: ZÁVĚR: Polycyklický tu přední stěny moč. měchýře, dále normální CT obraz. 19.6.2023 RTG S+P: bpn. 20.6.2023 CSK, konverze na laparotomii + resekci tumoru, histol. mucinózní adenokarcinom močového měchýře, k vyloučení sekundárního postižení z extravesikálních struktur, poté je v dif dg na prvním místě primární adenokarcinom sliznice močového měchýře s vazbou na tubulovilózní adenom, urachální adenokarcinom je pravděpodobný méně. karcinom dosahuje nejblíže 0,5mm od spodiny MKN -10-C67.9 ICD-O-2-M8480/9 pT3a, pNX, pMX V plánu doplnění kolonoskopie, CT plic event. PET/CT, TUM.

Prosím o názor, pokud se generalizace neprokáže, tak jestli byste indikovali RACE s lymfadenektomií, nebo pouze CHRT s Capecitabinem? Děkuji za Váš čas a názor.

Sdílet

Reakce kolegia: 2

Adeokarcinomy močového měchýře mají obecně popisovánu velice nízkou citlivost z chemo a radiotarepii. Racionálním postupem je tedy v kurativním záměru RACE s lymfadenektomií.

Nebude-li přítomna generalizace, pak je operační léčba jistě nejlepším řešením. Radikální cystektomie s LND by zřejmě byla volbou. Detaily výkonu včetně zvolené derivace musí vycházet z detailního nálezu, není mi také zcela jasné, v čem spočíval předchozí výkon.

Další případy

Adenoca moč. měchýře u mladého pac. - nově generalizace

2. 4. 2024 11:36

Vážení kolegové, chtěl bych se zeptat na doporučený další postup u pac. 35 let. (doporučené léčebné schema) Případ již jednou konzultován na zdejším serveru - 11/23 v té době zvažována indikace adjuvantní terapie. Nyní po cca 4. měsících došlo ke gen...

Uroteliální ca se selháním intravesic. terapie

11. 1. 2024 09:37

Vážení kolegové, dovoluji si požádat o názor stran dalšího postupu u 71letého pac. s recidivujícím povrchovým urotel. ca se selháním intravesicální terapie (BCG, MMC) C 67.9 - močový měchýř, recidivující - po opakovaných TUR, st.p. podání BCG vakcín...

raritní

Mladý pac. s adenoca m.m.

30. 10. 2023 09:48

Vážení kolegové, chtěl bych se zeptat na doporučený další postup u pac. 35 let. Děkuji. Onkologická diagnóza: C67.9 Adenokarcinom močového měchýře, st.p. transuretrální koagulaci a následné resekci m..m 8/23 s komplikovaným hojením TNM: pT2b pN0 cM0...

Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.