Co zaznělo na KNOU? Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího. Tady jsou komentáře účastníků.

×

Přehled případů, na které se ptali Vaši kolegové lékaři

» Onkolog » Karcinom prsu » HER2 pozitivní karcinom prsu

HER2 pozitivní karcinom prsu

21. 4. 2022
raritní

Vážení kolegové, prosím o konzultaci adjuvantní systémové léčby. 55letá postmenopauzální pacientka bez komorbidit podstoupila parciální mastektomii s biopsií sentinelové uzliny vpravo pro HER2 pozitivní středně diferencovaný duktální karcinom prsu velikosti 5,5 mm, resekční okraje dostatečné, celkem vyšetřena 1 sentinelová uzlina, která bez přítomnosti maligních struktur - pooper. staging pT1b pN0 M0 G2. Tumor je hormondependentní (ER +100%, PR +80%), s prolifer. aktivitou Ki 67 20% a expresí HER-2/neu (HER skore 3+). Indikovali byste v adjuvanci pouze hormonoterapii nebo hormonoterapii (IA) v kombinaci s trastuzumabem nebo paklitaxel + trastuzumab? (+ samozřejmě lokální léčba - adjuv. RT pravého prsu). Velmi děkuji za Vaše názory.

Sdílet

Reakce: 4

Pacientku bych léčila inhibitorem aromatázy na 5 let s roční terapií trastuzumabem. Podle toho , kde je nemocná pojištěná, bude nutné o možnost podávat trastuzumab s hormonoterapií požádat RL. Pokud nebude žádost úspěšná, bude nutné pacientku léčit 12xtaxol weekly s trastuzumabem na 1 rok.

Pacientce bych nabídla adjuvantní podání paclitaxell weekly 12x + trastuzumab na 52 týdnů+ hormonoterapii. vzhledem k G2 a proliferaci 20%. Pokud by se k chemoterapii stavěla odmítavě, lze zvážit i samotnou hormonoterapii + trastuzumab.

S ohledem na charakteristiku tumoru bych pac. pimárně též nabídla pacli weekly + herceptin.

Vyjádření lékaře k doporučení kolegia

Moc děkuji za názory.

Tazatel byl s doporučeními spokojen

Další případy

raritní

Opakovaná konzultácia - pacientka po kompletnej regresia mts TNBC

19. 6. 2022 16:13

Opakovaná konzultace už dotazované pacientky - 01/2021 jsem konzultovala prípad: Prosím o názor na pokračovanie menežmentu 48 ročnej pacientky s triplex malignitou u geneticky pozit BRCA 1 mutácie Pac. s Ca mammae l.dx pT2N0snM0 triple negat, BRCA1 p...

raritní

Triple neg. ca, pT1c,inv. LG adenoskvamózní karcinom s desmoplastickým stromatem a převažně skvamozní komponentou, nízké Ki67- adj. CHT?

7. 6. 2022 10:20

Pac. 57 let, t.č. vyšetřována ve VFN neurolog. klinice pro funkční poruchu hybnosti / více zatím nespecifikováno, v terapii antiparkinsonikum, chůze o 2FH, narůstající pohyb. potíže od 2018, dle neurologa je stav potenciálně reverzibilní /, pro hmatn...

Manažment HR+/HER2 + ca prsníka v adjuvancii

7. 6. 2022 07:32

Pozdravujem, prosím o konzultáciu pri manažmente karcinómu prsníka - ide o t.č.. 62 ročnú pacientku, postmenopauzálnu, liečenú na hypotyreózu v substitučnej liečbe L-thyroxinom, obezitou, RA: súrodenci zdraví, otec zomrel ako 86 ročný na onkoochoreni...

Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.