Co zaznělo na KNOU? Podívejte se na shrnutí toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího. Tady jsou komentáře účastníků.

×

Přehled případů, na které se ptali Vaši kolegové lékaři

» Onkolog » Karcinom prsu » Exstirpace oligometastatické choroby

Exstirpace oligometastatické choroby

10. 5. 2022
raritní

Invazivní karcinom prsu ER 75%, PR 25%, gr. 3, HER +- biopsie, 45 let, dle vstupní MMG + usg ložisko 45x25x16mm l. sin., LU hypoechogenní LU do 15mm, které i v l. nadklíčku do 7mm, dle scinti a CT solit. meta Th 12, zahájena palit. terapie paklitaxel + tratuzumab + pertuzumab, po 8 cyklech dosaženo PET CR, dle MR sklerot. přestavba meta T12, dle usg malignita v l. prsu v regresi 20x6x15 mm, , v l. nadklíčku jedna patolog. uzlina 4mm.

Nemocná žádá chirurgický záíkrok k exstripaci tu prsu a následné radioterapii. Naše dop. vzhledem k nálezu na usg je dop. pkračovat bez chemoterapie v bioterapii + hormon. terapie.

Prosím o vyjádření k možnosti chirurgického řešení při oligometastatikcé chorobě. Děkuji.

Sdílet

Reakce: 3

Je to jeden z možných přístupů u oligometastatického onemocnění. Pacientka dosáhla regrese při systémové terapii, jedná se tedy o onemocnění senzitivní na léčbu a lze tedy zvážit léčbu lokální.(hlavně pokud se k ní pacientka kloní) Ke zvážení by byla i radioterapie na oblast solitární metastázy oblasti Th 12.

Pokud je nemocná v dobrém výkonnostním stavu a přeje si lokální řešení, je teď pro něj asi nejlepší čas. Optimální by bylo vyřešit primární nádor až po radioterapii TH12.

Souhlasím s kolegyněmi. Operační řešení není sice v případě meta Th12 nutné, ale je možné operaci provést, zejména pokud je na ni pac. zafixovaná. Určitě je indikovaná RT na oblast Th11 - L1.

Další případy

raritní

Opakovaná konzultácia - pacientka po kompletnej regresia mts TNBC

19. 6. 2022 16:13

Opakovaná konzultace už dotazované pacientky - 01/2021 jsem konzultovala prípad: Prosím o názor na pokračovanie menežmentu 48 ročnej pacientky s triplex malignitou u geneticky pozit BRCA 1 mutácie Pac. s Ca mammae l.dx pT2N0snM0 triple negat, BRCA1 p...

raritní

Triple neg. ca, pT1c,inv. LG adenoskvamózní karcinom s desmoplastickým stromatem a převažně skvamozní komponentou, nízké Ki67- adj. CHT?

7. 6. 2022 10:20

Pac. 57 let, t.č. vyšetřována ve VFN neurolog. klinice pro funkční poruchu hybnosti / více zatím nespecifikováno, v terapii antiparkinsonikum, chůze o 2FH, narůstající pohyb. potíže od 2018, dle neurologa je stav potenciálně reverzibilní /, pro hmatn...

Manažment HR+/HER2 + ca prsníka v adjuvancii

7. 6. 2022 07:32

Pozdravujem, prosím o konzultáciu pri manažmente karcinómu prsníka - ide o t.č.. 62 ročnú pacientku, postmenopauzálnu, liečenú na hypotyreózu v substitučnej liečbe L-thyroxinom, obezitou, RA: súrodenci zdraví, otec zomrel ako 86 ročný na onkoochoreni...

Přihlaste se k odběru newsletteru. Na nově publikované případy Vás rádi upozorníme.
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z MujPacient.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.